ART / Sculptures and works of art / Byst 4787284
*
nr 478 7284
Byst
Lenght: ()
signerad, keramik, höjd: 46
Estimate:
300
Sold:
SEK 2100
Auction date:
Monday August 6 2007
at 16:10:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/8 13:49:58
1
500 kr
3/8 15:43:31
2
550 kr
3/8 18:33:53
1
750 kr
3/8 19:27:38
2
850 kr
6/8 14:45:04
3
1.200 kr
6/8 15:48:01
4
Vinnande bud
6/8 15:55:07
5
1.400 kr
6/8 15:55:42
5
1.600 kr
6/8 15:56:14
5
1.800 kr
6/8 15:56:31
5
2.000 kr
6/8 16:05:54
4
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byst keramik konsthantverk skulptur
-
3372 SCULPTURE
bust, plaster. Height: 36 cm, wear.
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 18:15
*
Byst
nr 478 7284
Byst
Lenght: ()
signerad, keramik, höjd: 46
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 2100 |
Auction date: |
Monday August 6 2007 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
3/8 13:49:58 | 1 | 500 kr |
3/8 15:43:31 | 2 | 550 kr |
3/8 18:33:53 | 1 | 750 kr |
3/8 19:27:38 | 2 | 850 kr |
6/8 14:45:04 | 3 | 1.200 kr |
6/8 15:48:01 | 4 | Vinnande bud |
6/8 15:55:07 | 5 | 1.400 kr |
6/8 15:55:42 | 5 | 1.600 kr |
6/8 15:56:14 | 5 | 1.800 kr |
6/8 15:56:31 | 5 | 2.000 kr |
6/8 16:05:54 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byst keramik konsthantverk skulptur
-
3372 SCULPTURE
bust, plaster. Height: 36 cm, wear.
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 18:15